Jak wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie AC ?

Odpowiednie ubezpieczenie AC nie należy do łatwych wyborów. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie AC wybrać i na co zwrócić uwagę w trakcie przeglądania ofert.

Ubezpieczenie AC – jak wybrać

Obecne na rynku polisy odpowiadające za ubezpieczenie AC różnią się od siebie zakresem i warunkami. Ważne, abyś wybrał taką polisę, która będzie najbardziej odpowiadać na Twoje potrzeby. Jak wybrać tę najbardziej odpowiednią? Przede wszystkim należy sprawdzać OWU (Ogólne warunki ubezpieczenia). Dowiesz się tam, od jakich zdarzeń konkretnie chroni dana polisa ubezpieczeniowa. Sprawdź, czy polisa, nad którą się zastanawiasz, zapewni Ci wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy samochód zostanie uszkodzony w wypadku spowodowanym przez Ciebie, lub gdy zostanie skradziony, lub zniszczony w wyniku zdarzeń losowych. Warto również dowiedzieć się, czy będziesz mógł płacić wyłącznie za te elementy ochrony, które interesują Cię najbardziej. Dowiedz się także czy wybrana przez Ciebie polisa obowiązuje wyłącznie w Polsce, czy również w innych krajach europejskich. Dobrze jest również poszukać informacji o wyłączeniach, czyli zdarzeniach, w przypadku których polisa AC nie będzie działać.

Ubezpieczenie AC a wysokość odszkodowania

Kolejnym, istotnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest suma ubezpieczenia. Od tego czynnika zależy, jak będzie liczona wartość szkody. Przy stałej sumie ubezpieczenia, ubezpieczyciel weźmie pod uwagę wartość samochodu w dniu zawarcia umowy. Przy zmiennej – ważniejsza będzie wartość pojazdu z dnia wystąpienia szkody.

Ubezpieczenie AC a udziały własne

Na potencjalne odszkodowanie ma wpływ również udział własny, czyli określona wartość szkody, którą będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Pamiętaj, że im mniejszy udział własny, tym wyższa będzie składka za polisę.

Ubezpieczenie AC a wycena szkody

Ważne jest również, aby sprawdzić, jakie sposoby rozliczenia szkody dopuszcza towarzystwo ubezpieczeniowe. Istotna jest również możliwość wyboru rodzaju warsztatów samochodowych, w których naprawiany będzie samochód.

Pamiętaj!

Przy wyborze odpowiedniego AC najważniejsze jest, abyś miał wpływ na poszczególne elementy polisy i mógł dopasować jej zakres do swoich oczekiwań.  Tylko w ten sposób wybierzesz ubezpieczenie, które będzie jak najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Comments are closed.