Link4 – drugi etap rekrutacji: rozmowa kwalifikacyjna

Drugim etapem rekrutacyjnym w Link4 jest rozmowa kwalifikacyjna. Jak się na nią przygotować, aby wypaść jak najlepiej?

Rekrutacja do Link4 – odpowiedni strój to podstawa 

Ubiór powinien być dostosowany do miejsca, w którym starasz się o pracę. Jeśli chodzi o Link4, proponujemy strój formalny, ale wygodny. Przestrzeganie dress code’u nie powinno zakłócić Twojej wygodny. Powinieneś czuć się przede wszystkim komfortowo.

Rekrutacja do Link4 – zadbaj o referencje

Zrobisz dobre wrażenie, jeśli na rozmowę przyjdziesz z referencjami od byłych pracodawców. Taki dokument będzie dobrym potwierdzeniem Twoich umiejętności. Podczas rozmowy możesz nawet zacytować odpowiedni fragment referencji, potwierdzającej posiadanie przez Ciebie kompetencji, o którą pyta rekruter.

Rekrutacja do Link4 – przygotuj pytania

Pytania są nieodłączną częścią niemal każdej rozmowy rekrutacyjnej. Często osoby na rozmowach pomijają tę część, twierdząc, że nie mają żadnych pytań. To błąd! Zadając pytania rekruterowi udowodnisz, że zależy Ci na pracy, o którą się starasz. Najlepiej jest stworzyć sobie listę pytań jeszcze przed rozmową, na przykład dzień wcześniej, kiedy nie jesteś zbyt zestresowany. Pamiętaj, że Ty również wybierasz swojego pracodawcę. Warto go zapytać o wszystko na temat firmy i swojego stanowisko, aby mieć pewność, że podejmujesz słuszną decyzję, wybierając nowe miejsce pracy.

Rekrutacja do Link4 – wycisz telefon

Dzwoniący telefon w trakcie rozmowy jest oznaką braku szacunku do rozmówcy i nie wpływa dobrze na Twój wizerunek. Pamiętaj, aby wyłączyć telefon na czas spotkania z rekruterem. W przypadku, kiedy tego nie zrobisz i zadzwoni Ci telefon, możesz wyjść na osobę mało profesjonalną.

Rekrutacja do Link4 – zrób zadanie

Bywa, że rekruterzy proszą wcześniej o przygotowanie zadania. Jeśli nie przygotujesz tego, o co zostaniesz poproszony, prawdopodobnie przekreślisz swoje szanse na pracę. Pamiętaj też, żeby nie zostawiać przygotowania zadania na ostatnią chwilę. Warto się przyłożyć i poświęcić na tę część rekrutacji odpowiednią ilość czasu, aby być pewnym, że dobrze wykonałeś swoje pierwsze polecenie służbowe.

Rekrutacja do Link4 – zabierz swoje CV

Twoje cv powinien na rozmowę przynieść rekruter. Może się jednak tak zdarzyć, że z jakiegoś powodu nie będzie on miał Twojego dokumentu przy sobie. Zrobisz dobre wrażenie, jeśli przyniesiesz kopię swojego CV ze sobą na rozmowę.

Comments are closed.