Link4 na Twitterze

Twitter to serwis, który rządzi się innymi prawami niż większość popularnych mediów społecznościowych. Jego cechą charakterystyczną jest to, że nie obserwujemy tam znajomych, a osoby, których poglądy i rodzaj udostępnianej treści interesują nas najbardziej.

Link4 na twitterze – szybkie źródło wymiany informacji

Link4 na twitterze za pomocą szybkich i krótkich komunikatów wyraża opinię i informuje swoich obserwatorów nie tylko o aktualnej ofercie swoich usług, ale również odnosi się do aktualności i za pomocą hasztagów komentuje rzeczywistość. Na profilu firmy możemy znaleźć okazjonalne twitty, np. z okazji dnia sarkazmu czy matury z matematyki. W zabawny sposób komentują one dane wydarzenie i w ciekawy, nieco mniej oficjalny sposób odnoszą okazję do profilu swojej działalności.

Link4 na twitterze – niestandardowa edukacja

Hasztagiem przewodnim profilu Link4 jest #KierujSięWyobraźnią, czyli nawołanie do ostrożnej i bezpiecznej jazdy samochodem. Niemal w każdym poście można znaleźć odniesienie do idei samego hasztagu lub kreacji z nim związanej. Można więc stwierdzić, że Link4 na twitterze w prosty i zabawny sposób chce przekonywać i uświadamiać swoich obserwujących, jak ważna jest bezpieczna jazda. Dzięki udzielanym wskazówkom oraz przedstawianiu swojej oferty, Link4 na twitterze przedstawia się jako autorytet w kwestii bezpiecznych podróży autem. Nie robi tego jednak w tradycyjny sposób – za pomocą konkretnych i merytorycznych argumentów, powoływania się na statystki czy przywoływania największych nazwisk z branży motoryzacyjnej. Wykorzystując specyfikę serwisu, używa w tym celu krótkich i trafnych komunikatów, które za pomocą szybkiego komunikowania opinii opartych na emocjach, są w stanie wyrażać więcej niż niejeden długi i fachowy artykuł dotyczący zasad ostrożnego poruszania się na drodze.

Link4 na twitterze przełamuje stereotypy

Istnieje przekonanie, że Twitter jest mało popularnym medium społecznościowym, a obecni są na nim głównie politycy i dziennikarze, którzy używają tego narzędzia do – co prawda skróconego, ale wciąż zachowanego w publicystycznej konwencji – komentowania aktualnych wydarzeń. Tymczasem na Twitterze nie brakuje także zupełnie innego rodzaju treści, które choć przekazują informacje w nieco mniej oficjalny sposób, również nie można im odmówić wartości płynących z przekazu.

Comments are closed.