Zakup samochodu pod lupą

Liczba samochodów na naszych drogach stale rośnie, co oznacza, że coraz więcej ludzi decyduje się na kupno czterech kółek. Jako że większość nabywanych przez kierowców samochodów pochodzi z drugiej ręki, warto wiedzieć przed zakupem, na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie stracić na
jego ewentualnych naprawach i eksploatacji.

Sprawdź wszystko

puzzles and magnifying glass on a binary codeNajważniejszymi elementami, które powinny znaleźć się na liście, jako pierwsze do sprawdzenia w samochodzie używanym są:

  • silnik,
  • wnętrze (karoseria),
  • podwozie i nadwozie,
  • wiarygodność poprzedniego właściciela.

Bez analizy wymienionych aspektów, nie ma najmniejszego sensu na decydowanie się na kupno. Zwłaszcza, jeśli wybrany pojazd chcemy kupić nie za gotówkę a decydując się na autokredyt. Jeśli mamy wśród bliskich mechanika samochodowego, warto wziąć go ze sobą na oględziny potencjalnego przyszłego pojazdu, ponieważ jego profesjonalne oko będzie w stanie ocenić rzeczywisty stan o wiele dokładniej niż nasze spostrzeżenia.

Jeśli jednak nie mamy wokół siebie żadnego specjalisty, wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad.

Bez silnika nie ruszysz

Silnik nie powinien wyglądać jak z witryny sklepowej. Czysty i błyszczący powinien budzić twoje podejrzenia, ponieważ poprzez takie działania sprzedający może coś ukrywać. Nie ma co przesadzać również w tym temacie- zbyt duże wycieki to też nie najlepszy znak jakości silnika.

Siła detali

Im bardziej jednolity kolor lakieru samochodu- tym lepiej. Świadczy to o braku stłuczek, które mogą być potencjalnym źródłem problemów w użytkowaniu auta. Listwy progowe, nadkola oraz dolne krawędzie drzwi muszą być skrupulatnie sprawdzone pod kątem korozji- walka z nią to kosztowna inwestycja.

Wnętrze jest kluczowym czynnikiem podczas oględzin, gdyż nieproporcjonalne do przebiegu zużycie wykładziny pod pedałami, kierownicy bądź gałki skrzyni biegów, może dać nam do myślenia nad prawdziwością danych sugerowanych przez właściciela.

Kluczowa jazda próbna

Najlepszą opcją podczas weryfikacji samochodu będzie jazda próbna, która wskaże usterki niewidoczne przy oglądaniu, a być może kluczowe dla decyzji kupna.  Jeśli sprzedawca nie ma nic do ukrycia, nie powinien sprawiać problemów w wypróbowaniem samochodu „na żywo”.

Więcej informacji na temat fiansowania samochodów znajdziesz na stronie: http://www.vwbank.pl/kalkulator-samochodowy.html

Comments are closed.