Jak oszczędzać – ubezpieczenie z internetu

Pierwsze dni nowego roku to dla wielu osób zmiany spowodowane nowymi celami. Dla mojego małego gospodarstwa domowego to z przykrością stwierdzam wydatki uzależnione z samochodem. Ze względu na to, że moja druga połowa sprawiła sobie samochód właśnie z nadejściem nowego roku kalendarzowego, właśnie wówczas przypadają wszystkie sumy pieniędzy związane z jego eksploatacją.

Zaczyna się badaniem technicznym które wszelkiego rodzaju maszyny muszą mieć obowiązkowo. W tym momencie dla tak małego autka która posiada ma druga połowa wynosi sto złotych i nie jest to suma która zwala z nóg.
Następnie jest OC i chociaż opłacamy je od wieków w jednej firmie postanowiłem konkretnie na nowy rok rozejrzeć się czy przypadkiem nie dalibyśmy rady bulić trochę taniej. Teraźniejsza suma zdaje mi się trochę przesadnie wysoka jak na stary samochód i bezwypadkową jazdę.

Do przeczesania bardziej korzystnej oferty przydała się internetowa porównywarka ubezpieczeń. W sieci jest bardzo dużo serwisów serwujących taką możliwość więc każdy z łatwością wyszuka taki jaki mu najbardziej odpowiada.

Tylko oszacowanie ubezpieczenia jest proste aczkolwiek czasochłonne ponieważ kalkulator oc przypomina o wprowadzenia bardzo wielu danych o samym aucie oraz użytkowniku.

Jednak te kilka minut spędzonych przed komputerem przyniosło wynik którego się nie spodziewałem. Po kliknięciu przycisku „podaj składkę” okazało się że damy radę zachować nawet do dwustu zł. Dostałem propozycje kilku przedsiębiorstw ubezpieczeniowych, z których byłem w stanie zdecydować się na tą najodpowiedniejszą dla mnie. Ze względu na to, że uwielbiam gadżety postanowiłem sprzedać duszę za mp3-kę i jak wiadomo zaoszczędzoną sumę.

Niedługo później w mieszkaniu wszczęła się rozmowa na co zaplanować pieniądze oszczędzone na ubezpieczeniu oc. Jak zwykle moja małżonka obstawiała przy swoim, lecz nie zamówiła sobie sushi, najnowszych kosmetyków czy byle jakiej błyskotki ale postanowiła zasilić jakiejś organizacji dla zwierząt. Tak o to najbardziej dostały zwierzęta i nasz nowy ubezpieczyciel.